Clubul Rotary ,,Danubius” Giurgiu a premiat 3 elevi eminenti de la Liceul ,,Tudor Vianu”

Sunt deja cunoscute numeroasele actiuni caritabile initiate de membrii Clubul Rotary ,,Danubius” Giurgiu, la conducerea caruia se afla nimeni altul decât viceprimarul municipiului nostru, Alexandru Vladu. În prima zi a acestei saptamâni, domnia sa, însotit de trezorierul Marian Mihalcea si secretarul clubului, Codrut Câinaru au premiat trei elevi ai Liceului ,,Tudor Vianu” care au rezultate deosebite la învatatura.
Actiunea organizata în fiecare an consta în acordarea de burse pentru elevii eminenti dar cu o situatie materiala precara. Cei trei elevi care au primit ajutorul rotarienilor giurgiuveni sunt: Loredana Jumatate, eleva în clasa a X-a ,,A”; Alin Florentin Ciochirdel, elev în clasa a XII-a ,, A” si Adrian Rosca, elev în clasa a XII-a ,,B”. Fiecare elev a primit din partea Clubului Rotary ,,Danubius” Giurgiu, prin persoana viceprimarului Alexandru Vladu, câte o bursa în valoare de 1.000 de lei. Prin aceasta actiune se doreste încurajarea si sprijinirea tinerilor pentru a obtine si în viitor rezultate exceptionale la învatatura.