Trofee pentru olimpici de la ,,Rotary Club Danubius” Giurgiu!

146 de concurenti de la scolile si liceele de arte din 43 de judete din tara noastra au fost prezenti sâmbata, 12 aprilie 2014, în sala Ateneului ,,Nicolae Balanescu”, pentru a participa la Festivitatea de premiere a Olimpiadei Nationale de Interpretare Instrumentala pentru clasele III-VIII. La acest eveniment cultural de o însemnatate deosebita atât pentru orasul nostru, cât si pentru întreaga tara a participat si presedintele ,,Rotary Club Danubius” Giurgiu, Alexandru Vladu, cel care le-a oferit câstigatorilor 20 de trofee precum si premii surpriza. Înainte de Festivitatea de premiere, o parte dintre câstigatorii primei editii a Olimpiadei Nationale de Interpretare Instrumentala au sustinut un program muzical deosebit.
Printre tinerele talente care au urcat pe scena se numara: Andrei Simion - percutie, elev în clasa a VII-a la Liceul de Arta ,,Regina Maria”, din Alba Iulia; Iulian Balutel – vioara, elev în clasa a VII-a la Colegiul National de Muzica ,, George Enescu”, din Bucuresti; Fabiani Gabriel Prcsina – pian, elev în clasa a IV-a la Scoala Gimnaziala ,,I.G.Duca”, din Petrosani – Hunedoara; Norbert Oros – clarinet, elev în clasa a VIII-a la Liceul de Muzica ,,S. Toduta” din Cluj Napoca si Corneliu Zirbo - violoncel, elev în clasa a VIII-a la Liceul de Muzica ,,S. Toduta” din Cluj Napoca.

Pentru mai multe fotografii accesati Galerie Foto - Trofee pentru olimpici